szkola tanca

IV Ogólnopolskie Warsztaty Artystyczne "Radosne Serca"

       Spektakl będący owocem podjętych działań odbędzie się w Miejskim Centrum Kultury 12.07.2013 r. o godzinie 17:00. Fabuła widowiska osnuta została wokół baśni H. Ch. Andersena „Brzydkie kaczątko”, jednak napisany specjalnie na potrzeby przedstawienia scenariusz w uwspółcześnionej formie rozbawi widzów, ale również wzruszy do łez. Występom towarzyszyć będzie prezentacja prac plastycznych i fotograficznych, przygotowywana przez cały okres właściwej części warsztatowej. Podsumowaniem warsztatów będzie również prezentacja multimedialna dokumentująca wspólnie spędzony na pracy i zabawie czas. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników młodych talentów do udziału w tym wydarzeniu.
Widowisko: 12.07.2013 r.
Godzina: 17:00
Miejsce: Miejskie Centrum Kultury, Bydgoszcz ul. Marcinkowskiego 12-14
WSTĘP WOLNY
Warsztaty objęli patronatami:
Honorowy patronat: Kujawsko – Pomorski Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Bydgoszczy
Patronat medialny: TVP Bydgoszcz, BIK, bydgoszcz.com
Partnerzy: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Opera Nova w Bydgoszczy, Galeria Miejska bwa w Bydgoszczy, Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, Szkoła Tańca Bohema, Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie, PKS Bydgoszcz Sp. z o.o.

TALENTY ROZWINĄ SIĘ NA SCENIE

                Istnieje wiele różnych inicjatyw rozwijających talenty młodych ludzi. Pozornie mogłoby się wydawać, że IV Ogólnopolskie Warsztaty Artystyczne „Radosne Serca”, organizowane przez Fundację „Nowe Pokolenie” są kolejną propozycją spędzenia czasu wolnego dla uzdolnionych dzieci i młodzieży. Przedsięwzięcie to jest jednak inne niż wszystkie. Jego wyjątkowość polega nie tylko na bogactwie działań i form artystycznego rozwoju, oraz zaangażowaniu licznych instytucji kulturalnych. Przede wszystkim jest ono szansą rozwoju dla młodych ludzi, którzy na co dzień mają utrudniony dostęp do różnorodnych działań twórczych. Z liczby około 300 zgłoszeń z całej Polski wytypowano 31 osób, które w terminie 02-12.07.2013 r. wyjadą na nieodpłatne warsztaty do Bydgoszczy i Biskupina. Punktem kulminacyjnym będzie widowisko wieńczące projekt w wykonaniu uczestników warsztatów, które odbędzie się 12.07.2013 r. o godzinie 17:00 w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Emocji na pewno nie zabraknie.

IV Ogólnopolskie Warsztaty Artystyczne „Radosne Serca” to projekt realizowany w ramach programu Edukacja Kulturalna Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz ze środków Urzędu Miasta Bydgoszcz skierowany do 31 utalentowanych artystycznie dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 18 lat ze szkół i placówek opiekuńczo-wychowawczych z całego kraju. Główną ideą tego interdyscyplinarnego przedsięwzięcia jest wyrównywanie szans w dostępie do edukacji kulturalnej oraz promocja aktywnych form spędzania czasu wolnego poprzez poszerzanie wiedzy i zainteresowań artystycznych młodych ludzi.

Warsztaty, które w tym roku odbędą się w Bydgoszczy i Biskupinie obejmują zajęcia w pięciu kategoriach artystycznych: teatr, taniec, muzyka, plastyka, fotografia. W pierwszym dniu warsztatów w Bydgoszczy uczestnicy wezmą udział w rozmaitych szkoleniach tematycznych. Członkowie grupy tanecznej uczestniczyć będą w warsztatach w Szkole Tańca Bohema, grupa teatralna zwiedzi Operę NOVA, młodzież uzdolniona muzycznie nagra płytę w Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej, natomiast zespół plastyczno - fotograficzny weźmie udział w zajęciach w Muzeum Fotografii Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej oraz w lekcjach edukacyjnych w Muzeum Okręgowym. Pierwszego dnia uczestnicy warsztatów zwiedzą także siedzibę TVP Bydgoszcz.

                W kolejnych dniach po przyjeździe do Muzeum Archeologicznego w Biskupinie dzieci i młodzież uczestniczyć będą w czterogodzinnych warsztatach w swoich grupach, ponadto każdy będzie miał możliwość wzięcia udziału w dwugodzinnych warsztatach dowolnych, zgodnie z preferencjami. Ciężka praca połączona będzie z przygotowaniami do widowiska wieńczącego wydarzenie, do którego kostiumy udostępniła bydgoska Opera Nova. Podczas trwania projektu beneficjenci wezmą udział w spotkaniach z artystami i instruktorami zaproszonymi gościnnie na warsztaty, między innymi z założycielem Teatru Małych Form, wykonawcą monodramów, mimem i clownem, od wielu lat występującym na międzynarodowych festiwalach teatralnych. Na warsztaty muzyczne zaproszony został także znany baryton związany na stałe z Operą Nova, współpracujący z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy. Politolog, dyplomowany life – coach, wykładowca Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy, oraz Dyrektor Centrum Medialnego KPSW dzięki swoim warsztatom wzbogaci kompetencje uczestników w zakresie komunikacji z mediami. Ponadto kurator w Galerii Miejskiej BWA wzbogaci wiedzę zdolnych młodych ludzi o wiedzę z zakresu grafiki warsztatowej, komputerowej, oraz rysunku. Cały szereg wymienionych działań ma w jak najpełniejszy sposób rozwinąć uzdolnienia dzieci i młodzieży, oraz dać im bodziec do dalszego samodoskonalenia.

Uczestnicy skorzystać będę mogli także z wielu atrakcji zaplanowanych przez kluczowego partnera realizacji przedsięwzięcia - Muzeum Archeologicznemu w Biskupinie. Poza zwiedzaniem osady, oraz lekcjami muzealnymi, dzieci i młodzież zwiedzą Muzeum Kolei Wąskotorowej z obowiązkowym przejazdem kolejką, odwiedzą Gniezno- rynek, katedrę, Muzeum Początków Państwa Polskiego, Muzeum Pierwszych Piastów gdzie w Ostrowie Lednickim wezmą udział w grze terenowej a także zwiedzą Wielkopolski Park Etnograficzny.

        

Sky Bet by bettingy.com

Zapisz sie za pomoca formularza lub telefonicznie        601 448 034       601 448 045

Odwiedziło nas

802018 osób


Szkoła tańca Bohema

Bogumiła Ćwięka-Borowiak
Małgorzata Wójcik S.C.

Dworcowa 51, 85-009 Bydgoszcz,
biuro@szkolabohema.pl

BANK „BOŚ” ODDZIAŁ W BYDGOSZCZY
36 1540 1027 2078 7570 9066 0001