Małgorzata Wójcik właścicielka

malgorzata wojcikUkończyła studia magisterskie na kierunku pedagogika społeczna, tancerka, choreograf, nauczyciel tańca i animator kultury.
Kierownik i wykładowca na kursach choreograficznych II stopnia dla przyszłych nauczycieli tańca w Bydgoszczy.

Wykładowca Zaocznego Państwowego Pomaturalnego Studium Kulturalno-Oświatowego w Warszawie. Juror wielu konkursów tanecznych.
Od 1987r. regularny udział w ogólnopolskich warsztatach i kursach tanecznych m.in.:

• dwuletni cykl warsztatów z tańca modern-jazz w Warszawie (1987-1988)
  • trzyletni cykl z technik tańca współczesnego w Gdańskiej Szkole Baletowej (1989-1992)
  • udział w Ogólnopolskich Warsztatach Tańca Współczesnego w Kaliszu
  • udział w Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego w Bytomiu

Autorka choreografii otwarcia widowisk plenerowych m.in. Grand Prix Indywidualnych Mistrzostw Świata na Żużlu w Bydgoszczy 1998r. Twórca, reżyser i choreograf Ogólnopolskich Konfrontacji Zespołów Tanecznych w Bydgoszczy. Organizator i wykładowca warsztatów tanecznych na terenie woj. kujawsko-pomorskiego i Polski m.in. Sepólno Kraj., Bydgoszcz, Ustka.
Założycielka, pedagog i choreograf Teatru Tańca GEST działającego nieprzerwanie od roku 1985, koncertującego zarówno na scenach Polski jak i Chorwacji, Wegier, Ukrainy, Litwy, Malty oraz Francji. Otrzymała wiele nagród dla choreografa m.in. w 1995r Nagrodę Bydgoskiego Informatora Kulturalnego za reżyserię i choreografię musicalu „Za grzechy swoje dorośniesz”, a miniatura „Takie Tango” została uznana na Białorusi za najlepszą choreografię festiwalu.
2002r. – Nagroda Prezydenta Miasta Bydgoszczy za osiągnięcia pedagogiczne.
2006r. – Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało jej nagrodę Zasłużony dla Kultury Polskiej w roku .

Najważniejsze osiągnięcia z zespołami
Od 1987r. roku z zespołami : Teatr Tańca „Gest”, Dziecięcy Teatr Tańca „Gescik”, Zespół Miniatur Tanecznych „Klapka” i „Klapa” zdobywała wiele nagród na konkursach wojewódzkich, regionalnych, oraz Konkursach i Festiwalach ogólnopolskich.

• Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie 1991,1992 – dwukrotnie Złoty Aplauz ( T.T.GEST)
  • Harcerski Festiwal Młodzieży Szkolnej w Kielcach: 1997 – Złota Jodła
  • Festiwal Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Gorzowie Wlkp. 1998 – Tytuł Laureata i Główna Nagroda
  • Nagrody na Szczecińskich Spotkaniach Tanecznych w latach 1988, 1989, 1991, 1993, 1995, 1996
  • Ogólnopolskie Konfrontacje Tańca współczesnego w Koninie 2000r. -I Miejsce (T.T.Gest ) i nagroda dla D.T.T.Geścik,
  • 2001r. -D.T.T. Geścik
  • Ogólnopolskie Konfrontacje Zespołów Tanecznych w Bydgoszczy
  • 2000-2011r. Główne Nagrody (T.T.Gest, D.T.T Geścik)
  • 2006r.,2007r.-Główne Nagrody Z.M.T.Klapka i Klapa – Konfrontacje Katar w Toruniu
  • 2008 -Grand Prix, II Miejsce, III Miejsce i Wyróżnienie (T.T.Gest, Z.M.T. Klapa, Z.M.T. Klapka).
  • I. Miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Dziecięcej w Klimovici na Białorusi.
  • Teatr Tańca Gest brał udział w wielu prestiżowych imprezach m.in.
    - „Dzieci dzieciom” pod patronatem Prymasa Polski ks. kard. Józefa Glempa w Filharmonii Pomorskiej.
    - 1990 i 1991 udział w Spotkaniach najlepszych zespołów Polski Gryfiada w woj. Zachodniopomorskim.
    - Międzynarodowych Prezentacjach Współczesnych Form Tanecznych w Kaliszu.
    - Świętojańskich Spotkaniach Teatrów Tańca w Poznaniu.
    - Wieczorach Tańca Współczesnego w Świebodzinie
    - i wielu innych.